Aktualności

Gwiazdy polskiego filmu w Mielniku!

Mielnik już dawno udowodnił, że ma moc przyciągania. Tym razem skusili się na nią realizatorzy krótkometrażowego filmu "Przedtem.Potem" w którym główną rolę gra Olga Bołądź, a towarzyszą jej Bożena Dykiel, Emilian Kamiński i wielu innych.

Zdjęcia do produkcji realizowane są w Warszawie, a od 10 do 14 września również na terenie gminy Mielnik.

PRZEDTEM, POTEM jest oniryczną, tragikomiczną opowieścią o miłości, pożegnaniu i sensie życia, do której pretekstem staje śmierć głównej bohaterki. Celina obserwuje post mortem ludzi, których kochała i nienawidziła, świat, w którym dorastała, życie, które straciła i wydarzenia, które nie będą już jej udziałem. Z perspektywy obserwatora dostrzega i komizm i tragizm naszych ludzkich poczynań.
Film powstaje w ramach programu 30 MINUT organizowanego przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich we współpracy z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej.

Producentem filmu jest Studio Filmowe im Munka, a producentem wykonawczym studio Zielony Pomidor.
 

Reżyserką i scenarzystką filmu jest EDYTA SEWRUK a w rolach głównych występują m.in. Olga Bołądź, Bożena Dykiel, Krzysztof Ibisz i Emilian Kamiński. Zdjęcia do filmu robi Jan Holoubek, który mimo młodego wieku ma już na koncie wiele filmów i innych form artystycznych.


Celina Chmura, grana przez Olgę Bołądź, umiera i zostaje pochowana nad Bugiem. Zanim jednak pożegna się z tym światem, chce po raz ostatni uściskać matkę – choć punkt wyjściowy tej opowieści wydaje się smutny, film – powstający właśnie w gminie Mielnik – wcale taki nie będzie. Nie zabraknie w nim humoru.

OBSADA:
 

CELINA CHMURA OLGA BOŁĄDŹ
MATKA MAŁGORZATA PIECZYŃSKA
CIOTKA BOŻENA DYKIEL
WUJEK EMILIAN KAMIŃSKI
WUJEK WŁADYSŁAW GRZYWNA
KSIĄDZ WOJCIECH KALARUS
DYREKTOR KRZYSZTOF IBISZ
GRABARZ HENRYK GOŁĘBIEWSKI
DD GRZEGORZ DAUKSZEWICZ
NADIA AGNIESZKA ŻULEWSKA
MAJKI KAMIL KRUPICZ
BART DAMIAN ŁUKAWSKI
ŚPIEWACZKA DOROTA PIASECKA
 


Więcej zdjęć w naszej galerii.
Zapraszamy!
 

źródło: gmina Mielnik

Zamów nasz newsletter lub wpis swojej działalności

Zamów online

Nasi partnerzy