Dom nad Bugiem Bużyska

08-108 Bużyska, 28

Oferta:

 

Lokalizacja

Bużyska położone są nad Bugiem po przeciwnej stronie Drohiczyna. Dolina Bugu rozciąga się pomiędzy wysoczyzną drohiczyńską a korczewską. Dom posadowiony jest na skarpie Bugu, 15 m od lustra wody w obszarze Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego.

 

Z okien i tarasu rozciąga się widok na rzekę i wysoczyznę drohiczyńską z bielącymi się wieżami kościołów. Dom otaczają stare drzewa i duży ogród, w którym znajdują się kamienne elementy architektury ogrodowej tworzące zaciszne miejsca do wypoczynku.

 

Najbliższy kontekst

Otwartość przestrzeni zachęca do poznawania najbliższego otoczenia. Można wędrować ścieżkami nadbużańskimi wśród łąk i zarośli w stronę Rezerwatu Przyrody "Przekop" lub organizować wycieczki rowerowe w dalsze zakątki. Bliskość rzeki i sąsiedztwo dwóch wysp z ustronnymi zatokami sprzyja wędkowaniu a piaszczyste cyple wyspy dyskretnemu opalaniu się. Można korzystać z tradycyjnej rzecznej łodzi albo z własnego sprzętu wodnego, który można cumować tuż obok domu. Ogród dostarcza własnych owoców, warzyw i ziół czyniąc tradycyjną kuchnie podlaską bardziej interesującą smakowo.
  

Godne polecenia

Gospodarstwo położone jest na terenie Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego. Po drugiej stronie Bugu, w oddali, w zagłębieniach terenu skrywają się sowieckie "bunkry", stanowiące graniczne umocnienia z ostatniej wojny. Na wzniesieniu rozciąga się Drohiczyn, miasto o burzliwej historii, jedno z najstarszych w Polsce. Świątynie drohiczyńskie zachwycają architekturą i wystrojem; jedna fundacji Króla Jagiełły, druga uposażona przez Księcia Witolda. Na uwagę zasługuje również Mielnik położony na bardzo wysokiej skarpie Bugu a także, trochę dalej,

Święta Góra Grabarka, 

 

która jest najważniejszym sanktuarium prawosławia na terenie naszego kraju. Nie można pominąć Korczewa i jego Zespołu Pałacowo - Parkowego. W okresie międzywojennym, za sprawą rodziny hrabiego Ostrowskiego, posiadłość nazywana była "Perłą Podlasia".
  

Dojazd

 

Dojazd od strony Warszawy przez Korczew a od strony Białegostoku przez most w Tonkielach lub z Drohiczyna łodzią przez Bug.

Więcej

Lokalizacja:

  • Województwo: mazowieckie
  • Adres: 08-108 Bużyska, 28

Kontakt

Atrybuty obiektu:

Wyposażenie pokoi

  Tytuł usługi Treść Cena specjalna Rabat
aneks kuchenny 0 - -
czajnik 0 - -
łazienka 0 - -
radio 0 - -
TV 0 - -

Atuty obiektu

  Tytuł usługi Treść Cena specjalna Rabat
internet 0 - -
lodówka 0 - -
możliwość wykupienia posiłków 0 - -
ogniska 0 - -
plac zabaw 0 - -

Gastronomia

  Tytuł usługi Treść Cena specjalna Rabat
obiado-kolacja 0 - -

W pobliżu

  Tytuł usługi Treść Cena specjalna Rabat
Wypożyczalnia sprzętu pływającego 0 - -

Promocja:

Okres obowiązywania: 2013-01-25  -  2013-01-25


Zamów nasz newsletter lub wpis swojej działalności

Zamów online

Nasi partnerzy