Agroturystyka nad Bugiem - Serpelice, Mierzwice, Mielnik, Bug, Drohiczyn, Janów Podlaski
Facebook

HOME   »   AKTUALNOŚCI
Dr Irena Eris Neometric
   

 

 

wrzesień
» « 2020 »
ndpn wtrczpt so
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
 
 

 


Będzie TRYLOGIA Park Historyczny w Mielniku!



Decyzją Zarządu Województwa Podlaskiego z dnia 6.11.2012. gmina Mielnik otrzymała prawie 27 milionów złotych na budowę I etapu Parku Historycznego TRYLOGIA w Mielniku. Dzięki tym funduszom powstanie Stanica Chreptiowska.



Oferta Stanicy skierowana będzie do różnorodnych grup odbiorców, w różnym wieku, z różnymi zainteresowaniami itp. Pragniemy połączyć wiele form prezentacji przeszłości: bardziej tradycyjne formy wystawiennicze, z ultranowoczesnymi rozwiązaniami multimedialnymi. Jednak zasadniczą część całej Stanicy wypełniać będzie tzw. „żywa historia”, czyli przestrzenie i postacie oddające wiernie ducha warowni na kresach XVII-wiecznej Rzeczpospolitej. Wszystko to po to, aby hołdując oświeceniowej zasadzie uczyć bawiąc, popularyzować wiedzę o minionych latach świetności Rzeczpospolitej Obojga Narodów.
 

Wśród atrakcji będzie można poczuć się jak dowolna postać z XVII wieku i to zarówno poprzez strój w który ubierze się każdy chętny zwiedzający Stanicę, jak i poprzez liczne zawarte w programie atrakcje nawiązujące do przeszłości (udział w szkoleniu wojskowym, wykonywanie różnych dawnych rzemiosł itp.). Będzie więc można przejść się po majdanie, odwiedzić chatę żołnierską, zobaczyć kuźnie oraz inne warsztaty niezbędne dla funkcjonowania XVII-wiecznych twierdz, a wszystkie te miejsca będą żyły, tzn. obsługiwane będą przez animatorów odgrywających konkretne role. To będzie różniło naszą stanicę (a w przyszłości cały Park Historyczny) od tradycyjnych skansenów.


 

Tymczasem w pomieszczeniach „odciętych” od zewnętrznego świata, dużo przestrzeni będzie zagospodarowane w bardziej współczesny (niekiedy bardzo nowoczesny) sposób. Będzie można zobaczyć makietę dawnej Rzeczpospolitej, w której wykorzystane będą różnorodne nowoczesne rozwiązania multimedialne. Zobaczyć będzie można także rzadko prezentowane w naszym kraju, dioramy sławnych bitew (rzecz jasna XVII-wiecznych). Bardzo nowocześnie zaaranżowane będą sale poświęcone Sienkiewiczowi i jego literaturze historycznej, ale również poświęcone Studiu Filmowemu „Zodiak”. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych form przekazu, odwiedzający będzie mógł dowiedzieć się czegoś na temat aktualnego stanu wiedzy o XVII-wiecznej Rzeczpospolitej oraz czerpiących z niej fikcji literackiej i filmowej.



Na terenie Stanicy znajdować się będzie jedno z nielicznych w Europie, kino 7D. Dzięki możliwościom jakie daje taka ultranowoczesna technologia, możliwym będzie zadziałanie na większą ilość zmysłów odbiorcy, tak aby przeszłość wydawała mu się jeszcze bardziej atrakcyjne.
 

Oczywiście nie są to jedyne atrakcje.

Więcej wizualizacji nowego Parku Historycznego TRYLOGIA w naszej galerii

Źródło: gmina Mielnik
 





 
Zamów online:
Administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Baran, prowadzący działalność gospodarczą pod firmą: Mouton Interactive Krzysztof Baran wpisaną do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, adres głównego miejsca wykonywania działalności w Siedlcach, ul. Starowiejska 265, kod pocztowy: 08-110, posiadający numer NIP: 821-152-01-37, REGON: 711650928 .

Dane będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera i przechowywane do chwili rezygnacji z subskrypcji.

Przysługuje Ci prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. W tym celu możesz kontaktować się z działem obsługi klienta Mouton Interactive pod adresem e-mail lub pisemnie na adres siedziby.

Więcej informacji: www.mouton.pl/ODO

Nasze
rekomendacje

Aktualności

Wieczór Białoruski w Drohiczynie (2020-02-07)

Gminny Wieczór Kolęd (2020-01-16)

Wystawa fotograficzna „Podlaski Przełom Bugu” (2019-12-19)

Otwarcie sezonu Morsowego 2019 (2019-11-22)

Rodzinna niedziela w Drohiczynie (2019-11-20)

Dzień Seniora w Wilanowie (2019-11-15)

Społeczność

Kontakt
z nami

Operatorem serwisu nadbugiem.com.pl jest
MOUTON interactive
ul. Starowiejska 265
08-110 Siedlce

tel.: (0 25) 640 71 63
fax. (0 25) 640 71 64
www.mouton.pl


Wszelkie zapytania prosimy kierować na adres:
info@nadbugiem.com.pl
lub pod numerem telefonu
+48 25 640 71 63
Fax: +48 25 640 71 64.

Nasi Partnerzy
  KRAINA BUGU
  Park Krajobrazowy Podlaski Przełom Bugu
  Nadbużański Park Krajobrazowy
  Podlaskie Stowarzyszenie Agroturystyczne
  na wsi
  Artur Tabor
  plener fotograficzny podlaski przelom bugu 2004
  Bocian
  Powit Siemiatycki
  Stowarzyszenie Powiatów i Gmin Nadbużańskich
O Nadbugiem  |  Jak to działa?  |  FAQ  |  Mapa strony  |  Regulamin  |  Cennik  |  Reklama  |  Kontakt created by mouton.pl
Polecamy
sklep.drirenaeris.pl
Sukienki komunijne
Hamaki
Outlet Eris
Kraina Bugu
Julia
Zareklamuj się u nas
Zareklamuj się u nas